Blog
Program
- Ramy do szuflad o długości 270 – 600 mm
- Wkład na sztućce z powierzchnią Softtouch
- Ramy do szuflad z wysokim frontem wyposażone w magnes do łączenia ze stalową ścianką tylną
- W opcji adapter do montażu do drewnianej ścianki tylnej
-
Elegancki porządek w ciepłych odcieniach drewna
AMBIA-LINE w wersji drewnopodobnej dba o zachwycający porządek i jednocześnie stanowi gustowny akcent we wnętrzu mebla. Ramy z wybranych, drewnopodobnych dekorów można dowolnie pozycjonować i pewnie ustawić. Ramy z elementami dekoracyjnymi takimi jak dąb Bardolino, dąb Nebraska i orzech Tennessee dzielą wnętrze mebla w sposób praktyczny i stylowy.
Program
- Ramy do szuflad o długości 270 – 600 mm
- Ramy do szuflad z wysokim frontem dowolnie pozycjonowane i pewnie ustawione
- Podziały poprzeczne można dopasować do przechowywanego wyposażenia, regulować bez użycia narzędzi w układzie otworów
AMBIA-LINE w wersji drewnopodobnej
Pięknym akcentem we wnętrzu mebli są ramy z wybranymi, drewnopodobnymi dekorami i elementami ze stali.
Pięknym akcentem we wnętrzu mebli są ramy z wybranymi, drewnopodobnymi dekorami i elementami ze stali.
Sprawdzone sposoby na przechowywanie butów
O sposobach na przechowywanie butów
Daj kobiecie odpowiednie buty a zawojuje świat”. Jak zatem można pozostać obojętnym wobec słów Marilyn Monroe i zamknąć swoją kolekcję w kilku ich parach? Inne są przecież odpowiednie do pracy, ale jedna para to zdecydowanie za mało, inne będą odpowiednie, a więc potrzebne do jazdy na rowerze, na spacer z psem też inne, wypad w góry, to już dla własnego bezpieczeństwa... A tu jeszcze 4 pory roku i kilka osób w domu... Wobec tych kryteriów ilość butów szaleńczo wzrasta...
DWA SPOSOBY NA PRZECHOWYWANIE BUTÓW. KTÓRY WYBIERASZ?
Sposbów na przechowywanie butów jest kilka. Wymienię dwa.
Można je po prostu rzucić pod drzwiami, dokopywać się do każdego z nich w zgromadzonej tam stercie i szukać buta do pary... Rozwiązanie „na szybko”, mało funkcjonalne, niepraktyczne, za grosz estetyczne, dla wielu – niedopuszczalne - zważywszy, że coś takiego będzie witało nas samych po wejściu do własnego domu.
Można też przeznaczyć dla nich specjalne miejsce, co jest kolejnym sposobem na przechowywanie butów i jednocześnie rozwiązaniem praktykowanym przez ceniących sobie estetyczną organiację swoich wnętrz.
Wiele, w tym wypadku:
efekt schludności naszych wnętrz,
szybki dostęp do sparowanych butów
ich kondycja, czy inaczej rzecz ujmując – prezencja, zależy od naszego wyboru.
Armadi stawia na funkcjonalność, jakość oraz elegancję, dlatego proponuje rozwiązanie drugie – zorganizowanie przestrzeni na przechowywanie butów. Skoro jesteśmy ich posiadaczami pownniśmy należycie o nie zadbać.
Wolnostojąca szafka na buty sezonowe oraz przeznaczenie miejsca w szafie na wymiar czy garderobie na buty posezonowe to rozwiązanie, którego życzymy każdemu. Zapewnia bowiem łatwy dostęp do aktualnie noszonych butów oraz odpowiednie przechowywanie tych, które na sezon czekają w kolejce....
Wolnostojąca szafka na buty, wykonana na wymiar, zapewni nam maksymalne wpasowanie w wolną przestrze, której w przypadku tego mebla nie potrzeba dużo, pod wzgledem głębokosci. Świetnie wpasuje się nawet w wąskim hallu.
Więcej o wolnostojących szafkach na buty na wymiar w artykule: Wolnostojąca szafka na buty na wymiar
W dalszej części artykułu zaprezentuję Państwu kilka rozwiązań do przechowywania butów, po które sięgamy w sezonie rzadziej. Proponujemy znaleźć na nie miejsce w szafie wnękowej czy garderobie. Urok mebli na wymiar polega właśnie na tym, iż wnętrze szafy czy garderoby na zamówienie możemy dopasować do własnych potrzeb. Jakie akcesoria meblowe można zastosować z myślą o przechowywaniu butów?
Składana półka do szafki na obuwie jako propozycja wyposażenia szafy garderobianej. Umożliwia przechowywanie obuwia gwarantując porządek w jej obrębie.
Źródło: meble.pl
Wusuwany stelaż na obuwie. Propozycja uzupełniająca wyposażenie szafy garderobianej.
Wieszak na obuwie. Akcesoria meblowe do szafy na wymiar.
Wysuwana półka na buty z prowadnicami pełen wysuw.
O czym warto wiedzieć przed projektowaniem kuchni?
Meble kuchenne to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Jej projekt powinien uwzględniać nie tylko przeznaczoną pod zabudowę powierzchnię, ale również nasze indywidualne potrzeby. Sprawdź, o czym warto wiedzieć przed projektowaniem kuchni.
Projekt kuchni a pomieszczenie
Przed przystąpieniem do projektowania kuchni warto wziąć pod uwagę rozmiar pomieszczenia i zastanowić się nad tym, w jakim układzie chcielibyśmy, aby nasze meble kuchenne się znalazły.
Do wyboru mamy kilka z nich, w tym między innymi:
- układ prosty – ciąg mebli znajdujący się w rzędzie,
- układ równoległy – dwa ciągi mebli znajdujące się naprzeciw siebie,
- układ w literze U – zabudowa mebli kuchennych z trzech stron,
- układ w literze L – narożna zabudowa mebli,
- układ z wyspą – zabudowa mebli z poręczną wyspą.
Zobacz również: Kuchnia z wyspą
Wybór zabudowy powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Przed projektowaniem kuchni warto zastanowić się ile i jakie szafki będą nam potrzebne. Pod uwagę należy też wziąć to, w jakie urządzenia AGD będziemy chcieli wyposażyć naszą kuchnię (lodówka, płyta grzewcza, zmywarka, piekarnik, pralka).
Jeśli dużo gotujemy potrzebować będziemy dużo szafek na naczynia, garnki oraz produkty spożywcze. Przemyśleć warto również zakup pakownej lodówki, 4-stanowiskowej płyty grzewczej, dużego zlewu i zmywarki. Jeśli z koeli w kuchni spędzamy mało czasu i ograniczamy się w niej do sporadycznego przygotowywania potraw, warto przemyśleć zastosowanie 2-stanowiskowej płyty grzewczej, małego zlewu, wąskiej zmywarki i niewielkiej lodówki, niepotrzebny będzie również duży blat roboczy.
Zabudowa kuchenna a stefy kuchenne
Organizując zabudowę kuchenną warto wziąć pod uwagę właściwy podział stref kuchennych. Należą do nich:
- strefa przechowywania,
- strefa zmywania,
- strefa gotowania.
Podstawowe reguły dotyczące tych stref to:
- odległość między zlewozmywakiem a płytą grzewczą nie powinna być mniejsza niż 80 cm.,
- w przypadku zabudowy równoległej oraz zabudowy z wyspą odległość między ciągami mebli nie powinna być mniejsza niż 120 cm.,
- odległość między szafkami dolnymi a górnymi powinna wynosić 50 cm.,
- pomiędzy płytą grzewczą powinien znajdować się blat roboczy o szerokości minimum 40 cm.,
- zmywarka powinna być zamontowana obok zlewu, najlepiej po prawej stronie,
- zlew i płyta grzewcza nie powinny znajdować się na końcu zabudowy kuchennej.
Meble kuchenne - na wymiar czy w gotowych zestawach?
Gotowe zestawy mebli kuchennych dostępne w sprzedaży dają możliwość dopasowania ich do naszej kuchni. Do wyboru mamy:
- szafki górne – wiszące,
- szafki dolne – stojące,
- szafki narożne górne i dolne.
Wersje dolne występują z drzwiczkami lub szufladami, przy czym szuflady okazują się o wiele praktyczniejsze aniżeli szafki z półkami, gdyż dostęp do rzeczy znajdujących się nieco głębiej jest znacznie ograniczony i niekomfortowy.
Decydując się na meble kuchenne na wymiar możemy mieć gwarancję maksymalnego wpasowania zabudowy do naszego wnętrza oraz dopasowania jej do naszych indywidualnych potrzeb bez konieczność pozostawiania wolnej, kilku czy kilkunastocentymetrowej nieestetycznie prezentującej się przerwy.
Zalety mebli kuchennych na wymiar
Wybierając meble kuchenne na wymiar możemy wybierać spośród bogatej oferty materiałów oraz akcesoriów wyposażenia. Dodatkowym atutem jest również to, iż zabudowa kuchenna zostanie zamontowana przez fachowców na co dzień mających do czynienia z takimi zadaniami i posiadającymi odpowiedni do tego sprzęt.
Przed przystąpieniem do projektowania zabudowy kuchennej świadcząca usługi wykonywania mebli za zamówienie firma umawia się na spotkanie celem dokonania pomiaru. W tym czasie odbywa się również rozmowa, której celem jest ustalenie wszystkich potrzebnych do stworzenia projektu szczegółów. Klient dowiaduje się, z jakich materiałów kuchnia może być wykonana, ustalany jest rodzaj frontów, blatów i innych bardzo ważnych kwestii. Wszystko po to, by wykonany na indywidualne zamówienie projekt kuchni był najbliższy oczekiwaniom Klienta.
Rodzaje blatów kuchennych
Drewniane, laminowane, kamienne, z konglomeratu, stali, szklane... Materiałów, z których można wykonać blat kuchenny, czego wielu z nas nie zgłębiając tematu nie wie, jest naprawdę wiele. Sprawdź czym się charakteryzują i wybierz ten, który będzie odpowiadał Ci najbardziej.
Jaki blat do kuchni?
Stojąc przed wyborem mebli do kuchni warto zorientować się, z czego mogą być wykonane nasze meble. Ich częścią są niewątpliwie blaty a w związku z tym, iż korzystamy z nich stale, uświadomić należy sobie, że do wyboru mamy kilka rodzajów materiałów, z których mogą być one wykonane. Wybierając blat kuchenny powinniśmy zastanowić się nad tym, jak nasza kuchnia będzie wykorzystywana. Czy zwykliśmy w niej jedynie gotować wodę na herbatę, włączać ekspres do kawy, sporadycznie gotować, czy też w kuchni spędzamy dużo czasu przygotowując dania dla naszej rodziny. Blat kuchenny, jako element mebli, powinien spełniać nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyczności. Biorąc pod uwagę różnorodność materiałów, wzorów oraz kolorystyki jest w czym wybierać.
Rodzaje blatów kuchennych
Blaty kuchenne z płyty
Matowe, półmatowe, z połyskiem, gładkie, imitujące drewno czy kamień, z motywami dekoracyjnymi. Stosunkowo trwałe, w przystępnej cenie – takie są blaty kuchenne wykonane z płyty.
Zagłębiając się nieco dalej dowiedzieć się można również tego, iż blaty laminowane występują w różnych grubościach, od 28 do 38 mm. Co jeszcze charakteryzuje blaty z płyty?
Decydując się na blaty z płyty ważną kwestią jest zabezpieczenie ich przed wilgocią, co zmniejszy ryzyko ich wypaczenia. Zalecane jest stosowanie odpowiednich klejów, silikonu a także listew przyblatowych i bocznych. Blaty z płyty nie są bowiem laminowane z tyłu, więc takie zabezpieczenia dają ochronę przed wilgocią.
Blaty kuchenne z płyty są trwałe, stosunkowo odporne na wgniecenia, ścieranie oraz zarysowania. Nie ulegają też odbarwieniom pod wpływem światła. Są również plamoodporne – nie straszne im mleko, kawa, herbata czy wino - płyny te nie wsiąkają w nie.
Ze względu na ich cenę, szeroką ofertę oraz właściwości należą do najczęściej wybieranych blatów kuchennych.
Blaty kuchenne z drewna
Olejowane lub lakierowane, wykonywane z twardych gatunków drewna – drewniane blaty kuchenne cieszą się zainteresowaniem tych, którzy cenią sobie naturalne elementy w kuchni.
Drewniane blaty kuchenne mogą być klejone na długości i szerokości, co sprawia, że blat kuchenny jest bardzo trwały. Mogą być również wykonywane z litych lameli łączonych na szerokości – jest to wersja droższa cenowo.
Do wykonania blatów drewnianych wykorzystuje się najczęściej twarde drewno, w tym rodzimego buku czy dębu a także drewno egzotyczne: palisander, tek, orzech amerykański.
Drewniany blat kuchenny wymaga, podobnie, jak mebel drewniany odpowiedniego traktowania oraz pielęgnacji. Są trwałe, można je wielokrotnie odnawiać i szlifować. Wskazana jest ich systematyczna konserwacja, zwłaszcza olejowanie. Drewniane blaty lakierowane łatwo się zarysowują, pod wpływem wilgoci mogą się paczyć a ustawienie na nich gorącego garnka sprawia, że pozostaje trudny do usunięcia ślad. W związku z tym ten rodzaj blatów jest odpowiedni dla osób, które są w stanie troskliwie się nim zająć.
Blaty kuchenne z kamienia
Zastosowanie blatów z kamienia wymaga zakupienia solidnych mebli – blaty kamienne są bowiem bardzo ciężkie. Ten rodzaj blatów należy jednak do najbardziej trwałych i efektownych. Decydując się na blat kuchenny z kamienia należy zwrócić uwagę na to, by charakteryzował się on niską porowatością, gdyż zmniejszy to ryzyko wystąpienia trwałych plam. Wśród materiałów, z których wykonuje się blaty do kuchni dominują marmur oraz granit.
Blaty z kamienia są odporne na działanie wysokich temperatur. Pozostawienie na nich gorącego garnka nie spowoduje więc powstania plamy, jak ma to miejsce w przypadku blatu z drewna.
Powstałe zarysowania zostaną usunięte w wyniku polerowania. Cechuje je również łatwość w utrzymaniu czystości oraz trwałość – blaty te nie zmieniają wyglądu przez lata.
Blaty kuchenne z konglomeratów i kompozytów
Konglomerat pozyskiwany jest z naturalnego kruszywa oraz syntetycznych żywic, w kompozycie natomiast wykorzystywana jest kamienna mączka.
Taki rodzaj blatów jest tańszy i lżejszy od blatów kamiennych, niemniej jednak nie jest tak odporny na działanie wysokich temperatur jak marmur, granit czy inny rodzaj kamienia.
Zaletą blatów z konglomeratu oraz kompozytów jest ich wysoka trwałość i wytrzymałość na ścieranie. Rozlana kawa, herbata, wino czy inny płyn mogą jednak wniknąć w strukturę blatu pozostawiając plamy.
Blaty kuchenne stalowe, aluminiowe
Taki rodzaj blatów jest charakterystyczny dla kuchni restauracyjnych, choć wykonywane są one również na indywidualne zamówienia. Łatwe w utrzymaniu czystości, bardzo odporne na działanie wysokich temperatur, plamoodporne. Wadami mogą być zacieki oraz zarysowania, na które blaty aluminiowe nie są odporne.
Blaty kuchenne szklane
Do ich produkcji wykorzystuje się gładkie, odporne na zarysowania, laminowane i hartowane szkło.
Na szklany blat laminowany składają się dwie tafle, pomiędzy które wkłada się folię oraz laminat. Takie rozwiązanie zwiększa wytrzymałość blatu a w przypadku potłuczenia szkła, podtrzymuje jego odłamki.
Szklane blat kuchenne są odporne na zarysowania oraz na uderzenia (wersja hartowana). Są również plamoodporne oraz wytrzymałe na działanie wysokich temperatur. Łatwo również o utrzymanie ich w czystości.
Blat kuchenny to element, z których styka się spożywana przez nas żywność. Bez względu na materiał, z którego zostanie on wykonany, warto pamiętać o tym, by był on utrzymany w należytej czystości. W zależności od tego, jaki rodzaj blatu zastosujemy, a więć z czego zostanie on wykonany, sięgnąć należy po preparaty zalecane do czyszczenia a także pielęgnacji wybranego przez nas materiału.
Kuchnia z wyspą - jak urządzić?
Dość powszechne w ostatnich latach stały się otwarte kuchnie, które łączą dwa pomieszczenia: salon z kuchnią. Ciekawym rozwiązaniem dla takiej przestrzeni jest zastosowanie wyspy kuchennej, która połączy strefę komfortu ze strefą gotowania. Sprawdź, o czym warto wiedzieć urządzając swoje przestronne wnętrze.
Przestrzeń dla wyspy kuchennej
Obecność wyspy kuchennej niesie za sobą posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni. Wyspa powinna bowiem dawać możliwość swobodnej pracy, z jednoczesnym komfortowym poruszaniem się wokół niej.
Poruszanie się bez utrudnień zapewni przestrzeń, którą architekci wyznaczają następująco: wyspa kuchenna powinna być odsunięta od zabudowy kuchennej o ponad metr, najlepiej o 120 cm, przejście z boku wyspy powinno mieć z kolei co najmniej 90 cm.
Organizacja na wyspie kuchennej – możliwości
W funkcjonalnej wyspie kuchennej znajdują się szafki, w których schować można, potrzebny w kuchni sprzęt AGD, naczynia,czy zapasy żywności. Na wyspie często montowana jest również płyta grzewcza oraz zlewozmywak, co pozwala zachować kontakt z osobami znajdującymi się w salonie. Takie rozwiązanie niesie jednak za sobą mocniejsze przedostawanie się zapachów do salonu, dlatego nad wyspą można zamontować okap. W sprzedaży dostępne są okapy, które montowane są bezpośrednio do sufitu. Sprzęt taki jest w stanie zneutralizować zapachy i wychwycić drobiny tłuszczu unoszące się w powietrzu.
Nowoczesne okapy są często wyposażone w dwie funkcje: funkcję wyciągu oraz funkcję pochłaniacza a ich design stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Ledowe lub halogenowe podświetlenie stanowi ich kolejny atut i dodatkowe źródło światła tuż nad płytą grzewczą.
Jeśli jednak obecność płyty grzewczej i zlewozmywaka nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem, wyspę kuchenną można zaaranżować jako blat roboczy z wydzielonym miejscem do siedzenia. To świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią spędzać czas w kuchni towarzysząc innym domowników podczas gotowania.
Kolejną możliwością jest zastosowanie wyższej ścianki, która oddzieli pomieszczenie kuchenne od salonu czy zastosowanie barku. W kuchni będziemy dysponować tradycyjnymi meblami kuchennymi z blatem, od strony salonu z kolei kuchnia zostanie oddzielona wyższym meblem z szafkami czy półkami. Stanowi to eleganckie połączenie z jednoczesną gwarancją i komfortem, nawet wówczas gdy w kuchni panuje tak zwany nieład twórczy wywołany gotowaniem dla gości siedzących tuż obok.
Zalety kuchni z wyspą
Możliwości na końcowy efekt kuchni z wyspą jest wiele i zależy on od naszych potrzeb, upodobań, przyzwyczajeń. Niewątpliwie, jest rozwiązaniem coraz powszechniejszym i nie powinno to dziwić, ponieważ pozwala połączyć domowników umożliwiając im wspólne przebywanie ze sobą.
Wyspa kuchenna stanowi praktyczne rozwiązanie z wygodną powierzchnią roboczą z łatwym dostępem z każdej strony. To połączenie szafek kuchennych z blatem, pod którym mogą się znaleźć szuflady, półki, sprzęt AGD.
Jak wykonać wyspę kuchenną
Aby wykonać wyspę kuchenną wystarczy połączyć ze sobą kilka szafek. Można również nadać jej kształt kwadratu zestawiając ze sobą cztery szafki kuchenne. Wyspę kuchenną można wykonać w wersji nieco płytszej niż standardowa głębokość szafek występujących w kuchni. W organizacji ich wnętrza sprawdzi się zabudowa typu cargo. Ze względu na to, iż wyspa stanowi połączenie salonu z kuchnią organizując ją należy mieć na uwadze to, by jej wygląd pasował stylem i kolorystyką zarówno do strefy gotowania, jak i wypoczynku.
Jak zaprojektować szafę .
Szafa musi przede wszystkim spełniać swoją funkcję, powinna mieć odpowiednią pojemność i optymalne zaplanowane wnętrze, tak aby wykorzystać każdy kawałek przestrzeni. Również wybór rodzaju otwierania drzwi jest kluczowym w procesie projektowania i od tego należy rozpocząć projekt szafy, gdyż ma to duży wpływ na wygląd i charakter mebla.
RODZAJE MECHANIZMÓW OTWIERANIA W SZAFACH
- Standardowe drzwi uchylne. Drzwi montowane na zawiasach puszkowych, które mogą być wyposażone w budowany lub nakładany spowalniacz. Jest to najbardziej popularna forma otwierania drzwi znana od lat. Fronty szafy możemy montować na zewnątrz korpusu szafy lub w jej świetle (mowa wtedy o zawiasach wewnętrznych). Głębokość szafy przy zastosowaniu tego rozwiązania to w zależności od potrzeb od 55 do 65cm. Drzwi nie zabierają nam użytkowej głębokości.
- Drzwi przesuwne. Jest wiele mechanizmów do drzwi przesuwnych. Montowane są na różne sposoby, dzięki czemu każdy system daje inny efekt wizualny. Najbardziej popularne to systemy w ramach aluminiowych, czyli aluminiowa rama z dowolnym wypełnieniem (szkło, lustro, MDF lakierowany, ratan) oraz szyna dolna i górna, która umożliwia płynne prowadzenia pojedynczych skrzydeł. Szafa z systemem przesuwnym potrzebuje zwiększonej głębokości, jest to uwarunkowane ilością miejsca jaką potrzebują drzwi przesuwne. Najczęściej szafę należy pogłębić o 7 do 10cm.
- Drzwi składane. Najmniej popularne, ale z powodzeniem stosowane w garderobach i szafach w których nie możemy zwiększyć głębokości na drzwi przesuwane. Bardzo często stosuje się system który łączy w sobie opcję składania i przesuwania, tak aby zwiększyć komfort użytkowania szafy.
WYSOKOŚCI PÓŁEK
- Najlepsza wysokość półki na buty to 20 do 25cm, przy czym na kozaki należy przewidzieć minimum 40cm.
- Półki ubraniowe i pościelowe powinny mieć więcej niż 28cm, ale mnie więcej niż 40.
- Pawlacz – wysoka półka, którą używamy od czasu do czasu. Wysokość 30-50cm. Niższa przeznaczona na pudełka, wyższa np., na walizki.
- Półka na odkurzacz lub inny sprzęt, najlepiej wymierzyć dokładnie potrzebną przestrzeń.
WYSOKOŚĆ DRĄŻKÓW
- Ubrania długie, suknie balowe i długie płaszcze, drążek na wysokości nawet do 180cm.
- Ubrania średniej długości, krótkie sukienki, wysokość od 140 do 160cm
- Koszule i marynarki, wysokość 140-120cm
- krótkie spódnice i spodnie 100-80cm
WYSOKOŚCI SZUFLAD
- Szuflada na drobiazgi, małe kosmetyki i biżuterię – 6-10cm
- Szuflada na bieliznę 14-20cm
- Szuflady pościelowe 20-30cm
WYPOSAŻENIE DODATKOWE W SZAFACH
- Wysuwane kosze na bieliznę. Druciane kosze na prowadnicach rolkowych w kolorze białym lub srebrnym. Kosze występują w standardowych szerokościach i kilku wysokościach, które umożliwiają montaż koszy w różnych szafach
- Pantograf – stosowany w bardzo wysokich szafach do wygodnego przechowywania ubrań.
- Wieszak na paski i krawaty – swobodny wgląd w paski, wieszak jest dodatkowo wysuwany.
- Wieszak na rurę do odkurzacza i żelazko – są to systemy druciane przystosowane do przechowywania lub wieszania domowych sprzętów.
Wysuwane półki na buty
- , które świetnie sprawdzają się w głębokich szafach, zamiast szuflad.
- Karga – idealne rozwiązanie do szaf gospodarczych
Wyposażenie dodatkowe w szafie podnosi jej funkcjonalność i oczywiście pomaga użytkownikom zachować w szafie porządek. Dobrze dobrane wyposażenie pozwoli na wykorzystanie każdego zakamarka szafy.
MATERIAŁ NA SZAFĘ
Wnętrze szafy w standardzie wykonuje się z płyty wiórowej. Wnętrze może mieć dowolny kolor ze wzornika proponowanego przez producenta. Widocznym i kluczowym elementem szafy są jej drzwi i ewentualnie widoczne boki.
DRZWI SZAFY MOŻEMY WYKONAĆ Z:
- Płyty wiórowej laminowanej – tego samego materiału co na korpus szafy.
- MDF-u lakierowane na wysoki połysk lub w pół-macie.
- Lustro w ramie lub klejone na podkład z płyty.
- Szkła: lakobele, lakomaty, szkło z grafiką.
- Fornir naturalny lub modyfikowany
- Ratan, bambus w ramach aluminiowych
- Fronty ramowo-płycinowe drewniane
- MDF PCV